Позитивні фактори:

– Високий рівень захищеності активів власним капіталом. Станом на 01.04.2025 р. рівень покриття кредитно-інвестиційного портфелю власним капіталом складав 50%.

– Висока якість клієнтського кредитного портфелю. Станом на 01.04.2025 р. питома вага кредитів юридичним особам 1-6 класу складала 87% клієнтського кредитного портфелю.

‒ Достатні значення показників ліквідності. Станом на 01.04.2025 р. коефіцієнти LCR та NSFR виконувались із значним запасом.

– Висока питома вага комісійних (безризикових) доходів у сукупних доходах Банку. Коефіцієнт безризикового покриття витрат станом на 01.04.2025 р. складав 52% при рекомендованому мінімумі на рівні 10%.

– Прийнятна диверсифікація пасивних операцій Банку. Достатня диверсифікація портфелю коштів клієнтів Банку за найбільшими кредиторами, а також значний обсяг коштів, що залучені від пов’язаних осіб, знижує його чутливість до ризику ліквідності.

– Високий рівень фінансової прозорості та інформаційної відкритості Банку, що знаходить своє відображення у детальному та комплексному розкритті інформації, необхідної для визначення кредитного рейтингу. Це дозволяє знизити ступінь невизначеності щодо фінансово-господарської діяльності Банку та якісніше оцінити його кредитоспроможність.

Негативні фактори:

– Як і інші банки без стратегічних іноземних інвестицій, Банк має підвищену чутливість до впливу загальнополітичних, регіональних та макроекономічних джерел ризику, притаманних Україні. Ескалація військової агресії російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року негативно впливає на фінансові ринки та економіку в цілому, що може погіршити показники діяльності Банку.


Cторінка Компанії на сайті НРА «Рюрік»