Компанія «Рюрік» – піонер фінансового ринку України. Історія становлення та розвитку агентства почалася з перших років незалежності нашої держави. Точкою відліку для національного ринку цінних паперів вважають прийняття у червні 1991 р. Закону «Про цінні папери та фондову біржу». Менше ніж через рік, 20 березня 1992 р. групою ентузіастів було створено інвестиційно-фінансову компанію «Рюрік». Згідно її установчих документів основною метою заснування компанії була комерційна та комісійна діяльність з цінними паперами, а також інформаційно консультаційні послуги власникам цінних паперів.

Зі схваленням Кабміном Концепції створення системи рейтингової оцінки регіонів, галузей національної економіки, суб'єктів господарювання 1 квітня 2004 року було прийнято рішення зосередитись виключно на оцінці кредитоспроможності (надійності) і рейтингуванні українських підприємств, організацій та їхніх боргових інструментів в якості Національного рейтингового агентства.

07 квітня 2010 р. Відповідно до рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 385 Національне рейтингове агентство «Рюрік» було включено до Державного реєстру уповноважених рейтингових агентств. Офіційний статус уповноваженого рейтингового агентства підтверджує видане НРА «Рюрік» Свідоцтво про включення до державного реєстру уповноважених рейтингових агентств від 12.04.2010 р. № 4. Таким чином, компанія «Рюрік» набула право визначати рейтингові оцінки позичальників та боргових інструментів, обов’язковість отримання яких визначається Законом.

Станом на кінець I півріччя 2023 року Національне рейтингове агентство «Рюрік» було лідером українського ринку обов'язкового рейтингування за кількістю клієнтів. Незважаючи на складні часи, ми продовжуємо розвиватись і впроваджувати новітні інформаційні технології поряд зі здобутим досвідом для постійного підвищення якості наших послуг