Позитивні фактори:

– Високі показники ефективності діяльності. За підсумками 3 місяців 2024 року Банк отримав чистий прибуток обсягом 656 млн грн. Коефіцієнт ефективності діяльності складав 186% при рекомендованому мінімумі 100%.

– Прийнятна концентрація активних операцій Банку. Достатня диверсифікація кредитного портфелю Банку за найбільшими позичальниками знижує його чутливість до кредитного ризику.

– Прийнятна диверсифікація пасивних операцій Банку. Достатня диверсифікація портфелю коштів клієнтів Банку за найбільшими вкладниками та кредиторами знижує його чутливість до ризику ліквідності. Залучення коштів на міжнародних ринках також сприяє диверсифікації та здешевленню ресурсної бази.

– Достатня якість клієнтського кредитного портфелю. Станом на 01.04.2025 р. кредити позичальникам-юридичним особам 1-6 класу складали 78% загальної суми виданих кредитів.

– Висока якість портфелю цінних паперів. Банк вкладає кошти в депозитні сертифікати НБУ, ОВДП (в тому числі валютні), а також ліквідні корпоративні облігації українських емітентів.

– Високий рівень фінансової прозорості та інформаційної відкритості Банку, що знайшло своє відображення у детальному та комплексному розкритті інформації, необхідної для визначення кредитного рейтингу. Це дозволило знизити ступінь невизначеності в оцінці кредитоспроможності та аналізі фінансово-господарської діяльності Банку.

Негативні фактори:

– Як і інші банки без стратегічних іноземних інвестицій, Банк має підвищену чутливість до впливу загальнополітичних, регіональних та макроекономічних джерел ризику, притаманних Україні. Ескалація військової агресії російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року негативно впливає на фінансові ринки та економіку в цілому, що може погіршити показники діяльності Банку.


Cторінка Компанії на сайті НРА «Рюрік»