Позитивні фактори:

– Високий рівень захищеності активів власним капіталом. Станом на 01.01.2025 р. кредитно-інвестиційний портфель Банку покривався власним капіталом на 72%.

– Прийнятна валютна структура клієнтського кредитного портфелю. Станом на 01.01.2025 р. частка валютних кредитів у портфелі Банку була незначною, а якість їх обслуговування – високою.

‒ Достатні значення показників ліквідності. Станом на 01.01.2025 р. коефіцієнти LCR та NSFR виконувались із значним запасом.

– Висока якість портфелю цінних паперів. Станом на 01.01.2025 р. інвестиційний портфель Банку було представлено переважно депозитними сертифікатами НБУ, ОВДП та державними облігаціями країн G7.

– Високий рівень фінансової прозорості та інформаційної відкритості Банку, що знаходить своє відображення у детальному та комплексному розкритті інформації, необхідної для визначення кредитного рейтингу. Це дозволяє знизити ступінь невизначеності щодо фінансово-господарської діяльності Банку та якісніше оцінити його кредитоспроможність.

Негативні фактори:

– Висока концентрація активних операцій Банку. Станом на 01.01.2025 р. кредити десятьом найбільшим позичальникам складали 69% клієнтського кредитного портфелю, що підвищує чутливість Банку до кредитного ризику.

– Значна витратність операційної діяльності Банку. За результатами 2024 року питома вага адміністративних витрат складала 48% валових доходів, що чинить тиск на рентабельність Банку.

– Як і інші банки без стратегічних іноземних інвестицій, Банк має підвищену чутливість до впливу загальнополітичних, регіональних та макроекономічних джерел ризику, притаманних Україні. Ескалація військової агресії російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року негативно впливає на фінансові ринки та економіку в цілому, що може погіршити показники діяльності Банку.


Cторінка Компанії на сайті НРА «Рюрік»