Позитивні фактори:

‒ Висока якість лізингового портфелю та його достатня галузева диверсифікація. Згідно з даними Замовника, заборгованість за договорами лізингу була коротко- або середньостроковою (до 5 років). Ключовими галузями використання предметів лізингу виступали транспорт і логістика, будівництво, а також переробна промисловість.

‒ Швидкі темпи розгортання діяльності Компанії. Протягом відносно нетривалого строку функціонування (дата державної реєстрації ‒ 11.12.2017 р.) Компанія збільшила обсяг активів до 601 млн. грн. станом на 01.01.2025 р. (47,2 млн. грн. станом на 01.01.2019 р). Обсяг чистого доходу від реалізації продукції за підсумком 2024 року досяг 91,5 млн. грн.

‒ Розвиток ринку лізингових послуг в Україні може стати передумовою нарощення Компанією вартісних показників діяльності за рахунок залучення нових клієнтів та збільшення обсягів переданої на факторинг дебіторської заборгованості.

– Високий рівень фінансової прозорості та інформаційної відкритості Компанії, що знайшло своє відображення у детальному та комплексному розкритті інформації, необхідної для визначення кредитного рейтингу. Це дозволило знизити ступінь невизначеності в оцінці кредитоспроможності та аналізі фінансово-господарської діяльності Компанії.

Негативні фактори:

– Невисокий рівень фінансової стійкості та значне боргове навантаження. Станом на 01.01.2025 року власний капітал покривав лише 3% активів Компанії, а співвідношення «чистий борг / власний капітал» відповідало 31.

‒ Як і інші компанії без стратегічних іноземних інвестицій, Товариство має підвищену чутливість до впливу загальнополітичних, регіональних та макроекономічних джерел ризику, притаманних Україні. Ескалація військової агресії російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року негативно впливає на фінансові ринки та економіку в цілому, що може погіршити показники діяльності Компанії.


Cторінка Компанії на сайті НРА «Рюрік»