Позитивні фактори:
– Високі значення показників ліквідності та висока якість ВЛА. Станом на 01.04.2025 р. високоліквідні активи були представлені переважно портфелем цінних паперів (ОВДП та депозитні сертифікати НБУ), готівковими коштами та залишками на коррахунках інших банків. Відношення високоліквідних активів до поточних зобов’язань складало 288%.
– Висока якість портфелю цінних паперів. Станом на 01.04.2025 р. портфель цінних паперів Банку було представлено ОВДП та депозитними сертифікатами НБУ.
– Високі показники ефективності діяльності. За результатами І кв. 2025 року Банк отримав сукупні доходи в обсязі 172 млн. грн. Фінансовим результатом діяльності у звітному періоді став прибуток у сумі 7,2 млн. грн.
– Висока питома вага строкових коштів клієнтів (74% портфелю коштів клієнтів станом на 01.04.2025 р.) знижує чутливість Банку до ризику ліквідності.
– Високий рівень фінансової прозорості та інформаційної відкритості Банку, що знайшло своє відображення у детальному та комплексному розкритті інформації, необхідної для визначення кредитного рейтингу. Це дозволило знизити ступінь невизначеності в оцінці кредитоспроможності та аналізі фінансово-господарської діяльності Банку.
Негативні фактори:
– Суттєва валютна складова в структурі зобов’язань та, в першу чергу, кредитному портфелі Банку, а також суттєвий рівень його концентрації за видами економічної діяльності обумовлює підвищену чутливість до валютного ризику, що за умови вагомих курсових коливань чинитиме серйозний вплив на показники діяльності установи.
– Як і інші банки без стратегічних іноземних інвестицій, Банк має підвищену чутливість до впливу загальнополітичних, регіональних та макроекономічних джерел ризику, притаманних Україні. Ескалація військової агресії російської федерації проти України з 24 лютого 2022 року негативно впливає на фінансові ринки та економіку в цілому, що може погіршити показники діяльності Банку.
Cторінка Компанії на сайті НРА «Рюрік»