Сьогодні НРА «Рюрік» оприлюднило аналітичний огляд «Історія суверенного рейтингу України наприкінці 2010 р.», в якому досліджено більше ніж десятирічний досвід співпраці нашої держави з провідними рейтинговими агентствами світу.

На думку НРА «Рюрік», у історії відносин незалежної України із міжнародними рейтинговими агентствами можна виокремити чотири основні етапи щодо динаміки розвитку суверенного рейтингу:

1. Початок співпраці. Період зростання рейтингів України (1997 р. – перше півріччя 2005 р.).

2. Стабілізація суверенного рейтингу (друге півріччя 2005 р. – перше півріччя 2007 р.).

3. Падіння суверенного рейтингу України (друге півріччя 2007 р. – перше півріччя 2009 р.).

4. Відновлення позицій (друге півріччя 2009 р. – теперішній час).

Поступовий вихід України із фінансової кризи протягом останнього року помітно вплинув на оцінювання суверенного рейтингу з боку міжнародних експертів. Так, в липні 2009 р. міжнародні рейтингові агентства вперше за останні два роки висловили думку стосовно позитивного прогнозу рейтингу України, що головним чином мало передумовою впровадження структурних реформ у бюджетному та фінансовому секторах.

Експертами наголошувалось на політичній готовності до стабілізації економіки та стабілізації зовнішньої ліквідності України. Нова угода з МВФ має зменшити ризик макроекономічної і фінансової нестійкості і позитивно вплинути на кредитоспроможність України. В липні 2010 р. агентствами Standard & Poor's, R&I рівень суверенної рейтингової оцінки України був визначений на рівні «В+», а Fitch Ratings – на рівні «В». Агентство Moody's в 2010 р. оновлення суверенного рейтингу України на момент написання цього огляду ще не оприлюднило.

В повному тексті аналітичного огляду НРА «Рюрік», який є у вільному доступі на офіційному сайті Агентства, надано характеристику кожного з етапів, графіки динаміки суверенних кредитних рейтингів та хронологію подій.

Переглянути повний текст аналітичного огляду