14.04.2006 Присвоєння "Райффайзенбанк Україна" довгострокового кредитного рейтингу uaA- (pi) за національною рейтинговою шкалою з прогнозом “стабільний” |
14.04.2006 національне рейтингове агентство “Рюрік” присвоїло "Райффайзенбанк Україна" довгостроковий кредитний рейтинг uaA- (pi) за національною рейтинговою шкалою з прогнозом “стабільний”. Рейтинг банку присвоєно за Національною рейтинговою шкалою, на що вказують літери „ua” у позначці кредитного рейтингу. Національна рейтингова шкала дозволяє виміряти розподіл кредитного ризику в економіці України без урахування суверенного ризику країни та призначена для використання на внутрішньому фінансовому ринку України.
Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaA характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності чутливий до несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов. Знак „-” вказує на проміжну категорію рейтингу відносно основних категорій. Приставка „ pi ” вказує, що рейтинг банку було визначено на основі доступної публічної інформації. Прогноз „ стабільний ” вказує на відсутність на поточний момент передумов для зміни рейтингу у найближчій перспективі. При проведенні рейтингового дослідження було визначено як позитивні так і негативні фактори, що вплинули на рівень кредитного рейтингу. Основні позитивні фактори: • підтримка з боку фінансової групи Raiffaizen , що надає Банку можливість доступу до дешевої ресурсної бази з низьким ступенем фінансових ризиків, сучасних технологій і методів управління та інші конкурентні переваги; • низька затратність діяльності і значні масштаби Банку (станом на 01.04.2006 його активи становили 5,66% активів першої групи найбільших банків України, а обсяг прибутку – 84,6 млн. грн.), що дозволило йому посісти восьме місце серед українських банків в ренкінгу НБУ за розміром активів та друге місце за обсягом отриманого прибутку; • висока кредитно-депозитна маржа дохідності процентних операцій Банку. Протягом аналізованого періоду процентні доходи перевищували процентні витрати майже в три рази. Основні негативні фактори: • порівняно низькі показники ліквідності Банку (станом на 01.04.2006 показник миттєвої ліквідності становив 14,57%, в той час як в середньому по банківській системі України – 28,69%) при вищих за середні значеннях частки дохідних активів у валових активах (станом на 01.04.2006 показник становив 97,81%); • низький рівень забезпечення Банку та його територіальної мережі власними основними фондами порівняно з першою групою українських банків за ренкінгом НБУ. Протягом аналізованого періоду (01.01.2004 – 01.04.2006) частка основних засобів та нематеріальних активів у валових активах складала близько 1%; • порівняно низький рівень захищеності кредитних операцій Банку (станом на 01.04.2006 співвідношення обсягу виданих кредитів до власного капіталу становило 840%), не зважаючи на певні позитивні тенденції протягом аналізованого періоду.
|